Hozzon létre földrajzi zónákat
A térképen kijelölve a határokat, majd az adatokat a jármű flottakezelő rendszerébe letöltve zónákat hozhat létre, amelyekbe behajtva a járműre vonatkozó ajánlások, szabályozások és korlátozások lépnek életbe. A valós idejű GPS járműkövetés pozícióadatai alapján a rendszer figyelmezteti a vezetőt, amennyiben egy ilyen zónához közelít.
Zónák jellemzői
Minden zónához jellemzőket csatolhat. Ez lehet sebességkorlátozás vagy időintervallum, esetleg a naptár alapján szabályozhat más paramétereket. A zóna érvényes lehet flottája összes vagy csupán néhány járművére. A zónák ráadásul átfedhetik egymást.
Csendes zónák
Egy csendes zónában a lakosok érdekében a zajszintet korlátozzák. A városok különböző okok miatt döntenek egy csendes zóna meghatározása mellett, például lakóövezetek, pihenőövezetek vagy kórházak közelében. A Zónakezelés már a csendes zónába belépés előtt a csendes meghajtásra vált és a jármű a zónát elhagyva visszavált hagyományos üzemelésre.
Biztonsági zónák
A városok minden utcája és útja saját sebességhatárral rendelkezik. A kis sebességű zónák meghatározásával biztosíthatja, hogy a vezető mindig tisztában legyen az aktuális korlátozással. A rendszer figyelmezteti és jelenti, amennyiben a jármű túllépi a sebességhatárt. Akár a sebesség aktív korlátozása is lehetséges.
Nulla károsanyag-kibocsátású zónák
Egyre több város korlátozza a belső égésű motorral rendelkező járművek forgalmát az érzékeny területeken. A földrajzi kerítéssel megakadályozható, hogy olyan járművek behajtsanak a zónába, amelyek nem képesek elektromos módban, a belső égésű motor üzemelése nélkül közlekedni. A járművekből nyert menetadatok alapján számolja ki és határozza meg a szükséges energiaigényt a rendszer, így tud elektromos módban áthaladni a nulla károsanyag-kibocsátású zónán.
Követelmények
A Zónakezelés használatához a Volvo Busz Flottakezelés rendszer kiépítése szükséges.